kuchyneDrozd.jpg, 227kB

Dřezy

Přestože myček na nádobí v našich kuchyních přibývá, dřez jako mycí centrum z nich nikdy nezmizí. Naopak stále hraje velice důležitou roli. Je těžištěm kuchyně, v blízkosti kterého trávíme nejvíc času. Jak ale dřez správně umístit? A jak si z aktuální nabídky tvarů a materiálů vybrat optimální variantu, která nám bude přesně vyhovovat a designově bude do naší kuchyně zapadat?

Tipy dřezů podle uspořádání kuchyně

• Pro menší kuchyně s malou pracovní deskou se doporučuje zvolit buď jednoduchý dřez nebo dřez s malým odkapávačem.
• V rohové kuchyni oceníme dřez koncipovaný do rohu, který prakticky propojí její obě části.
• Ve velkých kuchyních tvaru písmene U, poloostrovu nebo ostrovu, si můžeme dopřát komfortní dřez s několika vaničkami a s veškerým příslušenstvím.

K nejoblíbenějším materiálům pro výrobu dřezů patří nerezová ocel. - Nabízí vynikající hygienické vlastnosti a nekoroduje, takže splňuje náročné podmínky provozu kuchyně jak doma, tak pro profesionální využití. Celistvý a hladký povrch zabraňuje ulpívání nečistot i bakterií a snadno se čistí. Povrch nevyžaduje žádné speciální nátěry a přesto si zachovává svou krásu i při náročném provozu. Tyto vlastnosti jsou dány vynikající mechanickou odolností ocele proti nárazu i poškrábání a také díky vlastní pasivní ochraně ocele. Ta přináší samoopravnou schopnost nerezu.

Kdo hledá osvědčenou kvalitu, jistě ocení pestrou nabídku značky Teka, či Franke, která garantuje vynikající provedení dřezů z nejmodernějších materiálů.

Granitové dřezy

Tvrdost a odolnost kamene se snoubí s krásným povrchem v atraktivním barevném provedení. Granit nebo tegranit je materiál, který tvoří směs umělého kamene, tvrzené pryskyřice a barviva. Fragranit je směs 80% přírodního křemičitého písku (žuly) a 20% polymerové pryskyřice a barviv (neztrácí barvu a odolá krátkodobým teplotám do 280°C. Speciální technologie výroby zajišťuje homogenitu materiálu a také umožňuje širší spektrum tvarů ladnějších křivek dřezů. Designová nabídka se tedy kromě osvědčených konceptů rozšiřuje o harmonické oblé originální tvary. Další estetické kvality přináší bohatá škála zajímavých barev – od bílé přes antracitově šedou, smaragdově zelenou či měděnou, až k námořnické modré.

Granitové dřezy se stávají ozdobou celé kuchyně, také však garantují vynikající uživatelské vlastnosti, odolnost, nenasákavost, prakticky neomezenou životnost a nízké nároky na údržbu.

Jaké existují instalační systémy dřezů?

Existují celkem čtyři varianty instalace dřezu:
vestavné, podstavné, nástavné (lay-on) a dřezy integrované do roviny s pracovní deskou. Velmi oblíbené a praktické je také vyvýšení dřezu. Se správným výběrem Vám pomůžeme v našem kuchyňském studiu v Ostravě-Zábřehu, areál KOTVA.

Kuchyňské baterie

Baterie se dělí na nástěnné a stojánkové, podle svého umístění a podle způsobu ovládání se rozlišují na pákové, které jsou nejčastější, růžicové a bezdotykové. Bezdotykové baterie jsou velice praktické ve chvílích, kdy máte špinavé či jen mokré ruce a nechcete jimi něco umazat. Co se týká tvaru a vzhledu baterie, měla by ladit s provedením dřezu. Nejpoužívanější povrchovou úpravou baterií jenerez. Mezi další možnosti patří pochromovaná mosaz, matný nikl nebo titan, designově zajímavé jsou baterie z lesklého plastu kombinované s prvky ze dřeva nebo skla. Moderní baterie mají mnoho výhod, jsou multifunkční a snadno se udržují. Jejich tvary bývají jednoduché a elegantní a baterie mívají i řadu praktických doplňků, například výsuvnou spršku.

Nabízíme baterie značky FRANKE a TEKA, které nabízí velice kvalitní a designové baterie.

vyrobeno.jpg, 37kB