kuchyneDrozd.jpg, 227kB

Použité materiály:

Kvalitu vyráběných kuchyní zajišťují používané materiály od špičkových domácích i zahraničních výrobců.

Korpusy nábytku:

Skříňky u kuchyní na míru standardně vyrábíme z lamina tloušťky 18mm - možnost výběru z více než 80 dekorů.(Kronospan , Egger, Jaf-holz). Hrany - ABS(0,5 a 2mm)-kvalitní a odolné hrany z plastu identické ke všem druhům lamina. Spodní skříňky standardně vyrábíme na nožkách, které jsou zakryté soklem o výšce 10-15cm. Tento sokl má zespodu těsnící lištu a lze jej v případě potřeby vysunout. Záda skříněk se standartně vyrábí bílá, dle domluvy se dají dodat i jiné dezény, dle výběru. V případě, že máte zájem o kuchyň z masivu, tak se korpusy vyrábí z dýhované desky a dvířka jsou z masivu.

 • Lamino
  1. - lamino desky jsou povrchově upravené dřevotřískové desky. Povrchová úprava vzniká nalisováním dekorativního papíru impregnovaného aminoplastickými pryskyřicemi. Povrchová vrstva lamino desky je s dekorativním povrchem a definovanou strukturou povrchu, odolná vůči krátkodobému působení vody, zvýšené teplotě a chemikáliím používaným v domácnosti. Povrch lamina je snadno omyvatelný a bez zápachu. Nabízíme lamino značky Egger, Kronospan, Jafholz, DDL.
   Ukázka dekorů lamina:
  avola meranobuk

  odkaz na dekory firmy Egger zde

  odkaz na dekory firmy Kronospan zde

 • Dýhovaná dřevotřísková deska
  1. - dýhy jsou tenké vrstvy dřeva, které vznikají krájením speciálně vybraných a připravených přířezů – tloušťka krájených dýh bývá 0,6 mm. Krájené dýhy se bodovým lepením spojují do sesazenek. Ty se pak lepí na podklad, v tomhle případě na dřevotřískové desce. Dýhované desky mají využití hlavně pro výrobu nábytku, dále pak jako obklady. Standardně nabízíme v tl. 19 mm DŘEVOTŘÍSKOVÉ DESKY s bukovou, dubovou dýhou, dále jasan, olše,borovice.

  Pracovní desky:

  Standardně dodáváme kuchyňské pracovní desky postformingované - pracovní plocha o šířce 600 nebo 900mm a tloušťce 28 mm nebo 38mm - výběr z několika desítek dezénů (Kronospan , Egger, Duropal).

 • Dřevotřískové kuchyňské pracovní desky postformingované
  1. - nejčastěji používané kuchyňské desky. U tohoto provedení kuchyňské pracovní desky je nosným materiálem surová dřevotřísková deska P2, povrchově upravená odolným HPL laminátem tl. 0,6 – 0,8 mm a postformovaným (ohnutým) přes hranu desky. K těmto pracovním kuchyňským deskám u nás naleznete vzorníky v odpovídajících dekorech, i obkladové panely a těsnící lišty. Pracovní kuchyňské desky nabízíme od výrobců Egger, Kronospan, Duropal.
   Ukázka dekorů postformingovaných pracovních desek:

  odkaz na dekory firmy Egger zde

  odkaz na dekory firmy Kronospan zde

 • Kuchyňské pracovní desky z umělého kamene GetaCore®
  1. Nabízíme hotové pracovní desky z umělého kamene GetaCore®. Složení tohoto materiálu je akrylátová pryskyřice, bauxit, tvrdidla. Desky GetaCore jsou neporézní. Z chemického hlediska není žádný materiál 100% neporézní, ale tento materiál se k tomuto ideálu velmi blíží a téměř nedochází k nasákávání vody.
 • Masivní kuchyňské pracovní desky
  1. Masivní kuchyňské pracovní desky jsou vyráběny z kvalitně vysušeného tvrdého dřeva upraveného na tl. 40 mm. U těchto pracovních desek je potřeba provést povrchovou úpravu.

  Dvířka

 • Foliovaná dvířka Trachea - nejčastěji používaná dvířka - 5 let záruka!!!:
  1. - frézovaná MDF deska na které je posléze za tepla zalisována PVC folie. Každý z výrobců má jiné tvary dvířek i fólie - nejčastěji používaná u kuchyní.
   Ukázka dekorů a tvarů dvířek firmy Trachea:

  odkaz na ukázky tvarů a dekorů dvířek firmy Trachea zde

 • NOVINKA !!! - OVERFACE - MODERNÍ POTISK NA DVÍŘKÁCH - inspirace od firmy Trachea:
 • odkaz na ukázky realizací OVERFACE firmy Trachea zde

 • Masivní dvířka:
  1. - frézovaná biodeska která je lepená ze 3 vrstev a tím se zabrání jejímu ohýbání a kroucení. Na konci jejího opracování dochází k moření a lakování.
 • Lakovaná dvířka:
  1. - frézovaná MDF deska která je následně lakovaná
 • Dýhovaná dvířka:
  1. - viz. dýha
 • Lamino:
  1. - nejčastěji se používá k výrobě dvířek u vestavěných skříní, pokojíčků a ostatního nábytku. K výrobě dvířek u kuchyní se používá většinou pouze v případě, že by zákazník chtěl ušetřit a požaduje co nejnižší cenu.
 • SENOSAN - novinka
  1. - je jeden z nejnovějších materiálů, nahrazuje vysoký lesk stříkaný. Je to designový materiál, který v kombinaci se zafrézovanými nebo zapuštěnými ůchytkami tvoří zcela nový prvek. Je to folie z materiálu ABS, na které je vrstva akrylátu ,který má za následek vysoký stupeň lesku, což vypadá velmi efektně. Lesk je srovnatelný se sklem nebo vysokým leskem stříkaným. Folie jsou lisovány na mdf s oboustraným provedením ve stejné kvalitě z obou stran ,hrany jsou ve stejném provedení jako plocha, bez viditelného spojení. Nabízíme několik barevných dezénů.

  Nábytkové kování:

  Standartně používáme panty Blum = kvalitní kování s celoživotní zárukou, ale dle domluvy můžeme použít i jiné značky.

  Zásuvkové výsuvy

  Zásuvkových výsuvů nabízíme několik druhů. Mezi nejznámější patří klasické kolečkové (rolničkové) výsuvy, které se používají především pro klasické dřevěné zásuvky z laminovaných desek. Další jsou výsuvy kuličkové, které v tuto chvíli díky sníženým cenám a implementovanému dotahu s dotlumením klasické kolečkové (rolničkové) výsuvy částečně vytlačují. Pod třetí skupinu řadíme výsuvy skryté, které nijak neruší vzhled kuchyně, naopak jej vyzdvihují. To byla skupina výsuvů pro dřevěné zásuvky. Ve skupině systémů s kovovými bočnicemi nalezneme tytéž systémy,mají však navíc zvýšenou část nebo samostatnou přídavnou bočnici, která nahrazuje dřevěný bok. To nám přináší rychlejší montáž, možnost vyšší zatížitelnosti a v neposlední řadě vyšší užitné vlastnosti s velmi vysoce hodnoceným designem. Všechny systémy v dnešní době nabízíme s implementovaným, nebo zvlášť dodávaným systémem dotahu s dotlumením. Ve snaze vyhovět co nejširší skupině zákazníků jsme se rozhodli jít cestou několika řad výsuvů od vysoce kvalitních až po ty ekonomické.

  V zastoupení máme nejznámější a nejkvalitnější výsuvné systémy pro zásuvky od firem Blum a Hettich, přes střední třídu závěsu firmy FGV, až po ekonomickou řadu STRONG.

  Výklopné mechanizmy

  Umožňují lepší přístup do horních skříněk, dosažitelnost celého prostoru je samozřejmostí a dále zefektivňují práci v kuchyni. Design a především funkčnost jsou na vysoké úrovni.

 • K základním výklopným mechanizmům patří
  1. Výklopné mechanizmy AVENTOS od firmy Blum - nejčastěji používané, garance celoživotní záruky.
   Výklopné mechanizmy AERO od firmy FGV

  Kování pro posuvné dveře

  Široká škála systémů profilů a madel pro výrobu vestavěných skříní. Pro různé druhy a tloušťky výplní. Pro precizní funkci a skvělý dojem nabízíme vestavná tlumení do horních kolejnicových profilů nebo jednoduché dorazy do spodních kolejnic. Důležitým prvkem je hygiena, přičemž nejvíce starostí ve skříních zapřičiňuje stále se usazující prach. Nabízíme více druhů protiprachových kartáčků (samolepích / nasouvacích do drážky v profilu madla).

  Hliníkové rámečky

  - jsou vždy vyráběny na míru podle přání zákazníka. Standardně nabízíme rámečky otvíravé, rámečky pro systémy Aventos, rámečky posuvné (včetně kování), atd. Hliníkové rámečky (výběr z 11 typů profilů a 9 možných povrchů), mnoho typů skleněných a zrcadlových výplní, barevná skla LACOBEL a MATELAC.
  Roletové systémy

 • RAUVOLET metallic-line REHAU
  1. Pod hliníkovým povrchem rolet se ukrývá nosný profil z polypropylenu, který zaručuje vynikající pohybové vlastnosti. Exkluzivní vzhled hliníkových profilů ve třech variantách - hliník, nerez a nerez kartáčovaný.
 • Roletový systém REHAU
  1. Skladebný systém kolejnic, lamel a mechanismu pro vytvoření vlastního setu rolety dle požadavku zákazníka. REHAU systémy pro výrobu rolet nabízí takřka neomezené možnosti kombinací a rozměrových modifikací. Lamely plastové, dekorové či pokované, hliníkové a plastové vodící profily a prověřené komponenty mechanizmu.


  Úchytky

  - Výběr z několika desítek druhů a tvarů. (Häfele. Tilia, Gamet, Demos)  Skla

  - čirá, matná, plošně tvarovaná, lakobely, dle výběru v našem kuchyňském studiu ...

  Osvětlení

  Nabízíme stále častěji oblíbené světelné led pásy, světelná dna, led bodovky, či zářivková svítidla - více v našem kuchyňském studiu v Ostravě-Zábřehu (areál KOTVA, 1.patro)

  Drátěný program

  - nabízíme drátěné výsuvy, karusely, spižní skříně, sloupy a závěsný drátěný program (Kessebohmer, Vibo, Blum, Tilia, Ideal, Mivokor, Hafele).

  Odpadkové koše

  - dle výběru nabízíme velké množství odpadkových košů značek FRANKE, Hafele,.. - více v našem kuchyňském studiu - kuchyně DROZD Ostrava, areál KOTVA, 1.patro.

vyrobeno.jpg, 37kB